Zajezdnia autobusowa od kuchni – po raz trzeci otwieramy swoje bramy

Dzień otwarty MZK

Czym zajmuje się dyspozytor, jak wygląda praca w kabinie kierowcy, gdzie autobusy mają swoje SPA – odpowiedzi na te pytania będzie można poznać w trakcie Dnia Otwartego Zajezdni MZK. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 23 września. Początek o godzinie 12:00.

To jedyna taka okazja, aby przyjrzeć się działalności Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu od kuchni. Codziennie nasze autobusy pokonują tysiące kilometrów – czuwa nad tym cały sztab ludzi. To nie tylko kierowcy, ale także mechanicy, dyspozytorzy, piloci i pracownicy administracyjni.

Dzień Otwarty to także okazja, aby pokazać pasażerom naszą bazę i jej zaplecze techniczne. W programie wydarzenia znalazły się m.in.: pokaz autobusów elektrycznych, zwiedzanie zajezdni, ekspozycja zabytkowego Ikarusa, poznanie tajników pracy dyspozytora i kierowcy.

Wszyscy, którzy będą chcieli dojechać na nasz Dzień Otwarty autobusem będą mogli skorzystać z przejazdów linii specjalnych S1 oraz S2, a także linii 21. S1 swoją trasę rozpocznie z osiedla Dambonia, pojedzie przez Zaodrze, centrum miasta, zatrzymując się m.in. przy Dworcu Głównym i Solarisie. S2 pojedzie od przystanku „Witosa-Wygonowa” przez osiedla: Malinka, Armii Krajowej i Chabrów.


Dzień Otwarty Zajezdni MZK potrwa do godziny 16:00. Wydarzenie odbędzie się po raz trzeci.

Udział w wydarzeniu jest jednocześnie zgodą na publikację wizerunku.