Aktualności

Nowy POS już działa!

Aktualności

Klienci Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu mogą kupić bilety w nowym Punkcie Obsługi Sprzedaży. Działa on przy ul. Majora Hubala 23 – w sklepie Lewiatan.


Kontrolerzy nauczyli się jak udzielać pierwszej pomocy

Aktualności

Jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, co zrobić, gdy pasażer autobusu straci przytomność, jak zachować się, gdy dojdzie do ataku padaczki – kontrolerzy biletów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego wzięli udział w szkoleniu pierwszej pomocy przedmedycznej.


źródło: www.opole.pl

Dodatkowe kursy linii 5 w Noc Muzeów

Aktualności

W Sobotę (13.05), w związku z organizacją Nocy Muzeów w Opolu i dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, autobusy linii 5 będą realizować wieczorne kursy do Bierkowic oraz z powrotem do Pużaka-Pętla. Kursy odbędą się w następujących godzinach:


Utrudnienia na przystanku „1 Maja-Dworzec Główny 2”

Aktualności

W związku z trwającymi pracami gwarancyjnymi na elewacji budynku dworca od czwartku (4.05) w tym rejonie będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu dla pasażerów i autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Prace będą prowadzone z podnośnika ustawionego w obrębie zatoki przystankowej. Żeby zachować bezpieczeństwo pasażerów nasze autobusy będą musiały przejechać przez wyspę do przystanku i zatrzymać się w…


Wesołych Świąt!

Aktualności

Życzymy, aby czas spędzony w gronie najbliższych był przepełniony wiosenną radością i nadzieją. By nie zabrakło okazji do szczerej zadumy i oddechu od pędu codzienności. Życzymy również, aby spotkania przy wielkanocnym stole były pełne spokoju i wzajemnego zrozumienia. Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!


Umowa na dofinansowanie podpisana – nowe elektryki coraz bliżej

Aktualności

Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu podpisał umowę na dofinansowanie zakupu nowych autobusów elektrycznych. Koszt całego projektu to ponad 36 milionów złotych. Kwota dofinansowania w ramach Europejskiego Fundusze Rozwoju Regionalnego to 25 milionów. Jest to pierwszy projekt, w którym MZK jest samodzielnym beneficjentem. Podpisanie umowy jest gwarancją otrzymania pieniędzy.


Komunikacja miejska w Wielkanoc

Aktualności

Życząc wszystkim pasażerom spokojnych Świąt Wielkiej Nocy informujemy, iż w okresie tym autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały następująco:


Zmiany na linii 13

Aktualności

Od 3 kwietnia kurs linii 13, rozpoczynający się na pętli w Opolu-Sławicach o godzinie 14:23, będzie przyspieszony o 10 minut (na 14:13). Zmiana ta ma na celu poprawę punktualności na tej linii. Dotyczy to kursu wykonywanego w dni robocze.


Linią 5 na Jarmark Wielkanocny

Aktualności

Na Jarmark Wielkanocny w Muzeum Wsi Opolskiej będzie można dojechać autobusem. Miejski Zakład Komunikacyjny uruchamia dodatkowe kursy linii 5, które będą obsługiwać niedzielne (2.04) wydarzenie.


Zmiana na linii 12

Aktualności

Informujemy, że od poniedziałku (27.02) kurs linii 12 rozpoczynający się o godzinie 14:42 z przystanku  „Północna Pętla”, przez C.H. Karolinka, do Grotowic zostaje opóźniony o 3 minuty. Oznacza to, że autobus będzie odjeżdżał z przystanku początkowego o godzinie 14:45. Zmiana zostaje wprowadzona na wniosek pasażerów.


Zmiany godzin odjazdów linii 28

Aktualności

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, którzy apelowali o urealnienie godzin odjazdów, informujemy, że 1 lutego wprowadzone zostaną zmiany na linii 28. Będzie to służyło poprawie punktualności tej linii. Zaznaczamy, że nie zmienią się częstotliwość oraz liczba kursów. Korektom podlegać będą godziny odjazdów z poszczególnych przystanków – zostaną one zaktualizowane i urealnione.


Bilety w nowych cenach

Aktualności

Przypominamy, że zgodnie z Uchwałą nr LXIV/1157/22 Rady Miasta Opola z dniem 01.01.2023 r. zmianie uległy ceny biletów obowiązujące w komunikacji miejskiej. Szczegóły znajdziecie w linku.


Bilety jednorazowe z 2022 ważne do 30.06.2023!

Aktualności

Informujemy, że bilety jednorazowe, które obowiązywały w 2022 r., są ważne do 30 czerwca 2023 r. Po upływie tego terminu (nie później niż do 31 grudnia 2023 r.) będzie można je za dopłatą wymienić na aktualne. Bilety okresowe, zakupione przed 1 stycznia 2023 roku, zachowują swoją ważność przez cały okres, na jaki zostały wydane.


Zawieszenie linii nocnych, redukcja przejazdów na liniach 7, 11 i 14

Aktualności

Miejski Zakład Komunikacyjny informuje, że od stycznia wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu poszczególnych linii. Powyższe decyzje zostały podjęte przez Miejski Zakład Komunikacyjny oraz organizatora przewozów – Urząd Miasta Opola, i są spowodowane szukaniem oszczędności i rosnącymi kosztami utrzymania niektórych kursów. Zredukowane zostaną linie, które, jak wynika z przeprowadzonych badań, są nierentowne, pasażerowie rzadko z nich…


OSKP – godziny otwarcia

Aktualności

Informujemy, że od dnia 30.05.2023r. nasza Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.


Dostawa rozwiązania ALL-In-One do archiwizowania danych

Przetargi

Miejski Zakład Komunikacyjny Sp. z o. o. w Opolu ogłasza postępowanie sektorowe, do którego przepisów ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (zwanej dalej: „Prawem”) nie stosuje się ze względu na wartość przedmiotu zamówienia. Zamówienie udzielone zostanie na podstawie „Regulaminu udzielania zamówień Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego Sp. z o. o. w Opolu”, z uwzględnieniem wybranych…


Dostawa naturalnej wody mineralnej gazowanej i niegazowanej w butelkach plastikowych o pojemności 1,5 litra oraz 0,5 litra.

Przetargi

Miejski Zakład Komunikacyjny Sp. z o. o. w Opolu ogłasza postępowanie sektorowe, do którego przepisów ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (zwanej dalej: „Prawem”) nie stosuje się ze względu na wartość przedmiotu zamówienia. Zamówienie udzielone zostanie na podstawie „Regulaminu udzielania zamówień Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego Sp. z o. o. w Opolu”, którego przedmiotem jest:…


Wydzierżawienie tymczasowej, kontenerowej stacji transformatorowej o mocy min. 400 kVa do zasilania pantografowej stacji szybkiego ładowania autobusów elektrycznych o mocy 300 kW

Przetargi

Miejski Zakład Komunikacyjny Sp. z o. o. w Opolu ogłasza postępowanie sektorowe, do którego przepisów ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (zwanej dalej: „Prawem”) nie stosuje się ze względu na wartość przedmiotu zamówienia na: Wydzierżawienie tymczasowej, kontenerowej stacji transformatorowej o mocy min. 400 kVa do zasilania pantografowej stacji szybkiego ładowania autobusów elektrycznych o…


Miejski Zakład Komunikacyjny Sp. z o.o. w Opolu ogłasza nabór kandydatów na stanowisko: Kontroler biletowy

Praca

Rodzaj zatrudnienia: umowa o pracę Zakres obowiązków : Wymagania : Oferujemy : Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie aplikacji (CV, list motywacyjny) z dopiskiem: „Nabór na stanowisko kontrolera biletowego ” na adres mailowy: kadry@mzkopole.pl , lub: MZK Sp. z o.o. w Opolu45-215 Opoleul. Luboszycka 19 Ww. dokumenty należy opatrzyć klauzulą: “Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Miejski…