Za nami Dzień Otwarty dla Kandydatek i Kandydatów do Pracy

Ponad 20 osób zainteresowanych podjęciem pracy w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym poznało specyfikę zatrudnienia w komunikacji zbiorowej.

Kandydaci zwiedzili zajezdnię MZK, w tym dyspozytornię, zaplecze techniczno-diagnostyczne, a także z bliska przyjrzeli się obsłudze kabiny kierowcy, ładowaniu autobusu elektrycznego, zobaczyli także jak wygląda praca mechaników. Mogli również porozmawiać z pracownikami, m.in. z kierowcami i kadrową.

– Teraz pracuję za granicą i chciałbym, coś zmienić w swoim życiu, wrócić do Polski, dlatego przyjechałem do MZK – mówi jeden z uczestników wydarzenia. – Za granicą pracuję jako kierowca, lubię też prowadzić pojazdy, dlatego postanowiłem sprawdzić jak wygląda praca w MZK. Chciałem zobaczyć jak to wygląda od strony technicznej, jakie są zarobki, jaki wygląda czas pracy, czy też praca w święta.

– 3 tygodnie temu zdałam egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii D – mówi jedna z kilku pań, które pojawiły się w zajezdni. – Trzeba coś zmienić w swoim życiu. Dwa lata temu zdałam prawo jazdy na ciężarówkę, ale teraz bardziej zachęcił mnie autobus. Prowadzi się go lżej, jest lepsza widoczność, jestem zainteresowana taką pracą. Po dzisiejszym spotkaniu wiem już na czym polega praca kierowcy, dowiedziałam się z czym się wiąże, co trzeba robić, jakie są obowiązki. Tego nie było na kursie, a teraz już wiem jak wygląda od czasu wejścia do czasu wyjścia z kabiny.

Dzień Otwarty dla Kandydatek i Kandydatów do Pracy odbył się po raz pierwszy.

Przypominamy także, że Miejski Zakład Komunikacyjny prowadzi ciągłą rekrutację na stanowisko kierowcy. Osoby, które chciałyby poznać więcej szczegółów mogą dzwonić pod numer 77 40 23 127 lub napisać wiadomość na adres kadry@mzkopole.pl.