Wraca „ciepły guzik”. Pasażerowie sami otworzą drzwi autobusu

Ciepły guzik

Uwaga podróżujący: wraca obsługa „ciepłego guzika”. Od najbliższej soboty (28.05) pasażerowie, a nie kierowcy, będą decydować o otwarciu drzwi w naszych autobusach. Aby to zrobić należy wcisnąć przycisk umożliwiający wejście lub wyjście z pojazdu.

Jak to działa?

Aby wsiąść do autobusu należy, po zatrzymaniu się pojazdu na przystanku, wcisnąć świecący na zielono przycisk, który znajduje się przy drzwiach na zewnątrz autobusu. Aby wysiąść wystarczy wcisnąć guzik znajdujący się na poręczy przy drzwiach. (Jest on opisany: „Otwieranie drzwi”. Przyciski „STOP” służą do sygnalizowania wyjścia na przystankach na żądanie) Autobusy, które są wyposażone w takie przyciski są oznaczone specjalnymi piktogramami.

Korzystanie z „ciepłego guzika” ułatwi m.in. utrzymanie w klimatyzowanych autobusach stałej temperatury, co wpłynie na komfort przejazdu pasażerów.

Mamy nadzieję, że korzystanie z „ciepłego guzika” szybko stanie się nawykiem podróżujących komunikacją miejską w Opolu i, dzięki temu, wszyscy odczujemy pozytywne efekty jego używania.

Ciepły guzik