Uczniowie na zajezdni

Uczniowie na zajezdni

Wizyta u dyspozytora, wizyta w „odnowie biologicznej” autobusów, poznanie tajników pracy mechaników, a także… powrót do przeszłości – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Opolu odwiedzili naszą zajezdnię.

Wizytę rozpoczęli od przejazdu autobusem, który przywiózł ich do zajezdni. Następnie spotkali się z dyspozytorem i kierowcami. Poznali tajniki zarządzania flotą naszych pojazdów w dyspozytorni, przyglądali się myciu autobusów, próbowali także obsłużyć holownik. W ramach wizyty trzecio – i czwartoklasiści mieli okazję wejść na pokład najstarszego w naszej bazie Ikarusa 280, który woził opolan od 1983 do 2013 roku. Przyjrzeli się także najmłodszym we flocie autobusom elektrycznym. Nasi goście mieli okazję aby przejść kanałem diagnostycznym i zobaczyć autobus od dołu. W ramach wizyty poznali też zasady kontroli biletowej i zobaczyli jak zbudowany jest biletomat.

Wizyty zostały zorganizowane w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności (kiedyś Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu).