Od 22 lipca zmiana trasy linii 14, 21, 28

W związku z całkowitym zamknięciem w dniach od 22 lipca do 2 sierpnia przejazdu kolejowego w ciągu ul. Tysiąclecia autobusy linii 14, 21 i 28 będą kursowały zmienioną trasą, tj.:

  • Od strony centrum (w kierunku ul. Wschodniej i Grudzic) ul. Tysiąclecia do przystanku „Tysiąclecia-Kościół”, a następnie ul. Poziomkową do tymczasowego przystanku „Poziomkowa-Pętla”.
    Od tymczasowego przystanku „Akacjowa-Pętla” (znajdującego się po drugiej stronie przejścia kolejowego) trasę autobusów linii 14, 21 i 28 będzie realizował autobus linii „28 bis”.

    Mapa

  • W kierunku centrum (począwszy od przystanku „Grudzice-Pętla”/„Wschodnia-Pętla”) ulicami: Grudzicką, Fiołkową, Wilsona, Akacjową do tymczasowego przystanku „Akacjowa-Pętla”. Kursy na tej trasie realizować będzie autobus linii „28 bis”.
    Od tymczasowego przystanku „Poziomkowa-Pętla” (usytuowanego po drugiej stronie przejścia kolejowego) kursy przejmą autobusy liniowe 14, 21 i 28.

    Mapa

Kontynuacja podróży autobusem linii „28 bis” nie wymaga zakupienia dodatkowego biletu. Osoby rozpoczynające podróż autobusem linii „28 bis” (w kierunku centrum), na podstawie biletu jednorazowego, mają prawo do kontynuacji podróży autobusem linii 14, 21 i 28 bez wnoszenia dodatkowej opłaty. W autobusach linii „28 bis” honorowane będą bilety okresowe na linie 14, 21 i 28.

W ramach tymczasowych zmian przystanek „Tysiąclecia-Kościół” (kierunek Grudzice/Wschodnia) przesunięty będzie o 50 m w kierunku ul. Częstochowskiej, natomiast z obsługi komunikacyjnej wyłączony zostanie przystanek „Tysiąclecia-Krokusów” NŻ – w obu kierunkach oraz „Tysiąclecia-Kościół” – w kierunku centrum.

Translate »