Od 19 września zmiana trasy linii 25

W związku z postępem prac przy przebudowie układu drogowego w okolicy dworca Opole Wschodnie od dnia 19 września 2019 r. (czwartek) do odwołania, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Katowickiej i Bohaterów Monte Cassino wymuszające wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu w tym rejonie i zmianę przebiegu trasy linii nr 25.

Autobusy linii 25 jadące w kierunku Pużaka poruszać się będą od przystanku „Ozimska-Dubois” ulicą Ozimską (bez wjazdu w ul. Katowicką) aż do ul. Horoszkiewicza. W kierunku tym z obsługi komunikacyjnej wyłączony zostanie przystanek „Katowicka¬-Szpital”, a dodatkowo autobusy linii 25 zatrzymywać się będą na przystanku „Ozimska-Katowicka”.

Autobusy linii 25 jadące od strony osiedla Armii Krajowej będą kursować od przystanku „Sosnkowskiego-Politechnika” ulicami: Sosnkowskiego, Wodociągową, Oleską, Bohaterów Monte Cassino z wjazdem na ul. Katowicką do przystanku „Katowicka-Szpital” i dalej bez zmian.

UWAGA: W celu zapewnienia pasażerom połączenia z okolic szpitali na ul. Katowickiej w kierunku osiedla Armii Krajowej, dopuszcza się przejazd na jednym bilecie jednorazowym linią nr 25 od przystanku „Katowicka-Szpital” (kier. centrum) i przesiadkę na przystanku „Ozimska-Dubois” w autobus jadący w przeciwnym kierunku (tj. osiedla Armii Krajowej). Oprócz linii nr 25 dopuszcza się kontynuację podróży liniami nr 10 i 17 do przystanku „Sosnkowskiego-Wiejska” lub linią nr 15 do przystanku „Pużaka-Rondo”.

 

Translate »