Znaleźliśmy się w czołówce najlepszych przewoźników w kraju!

Dyplom dla MZK


Nasz Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu uplasował się na drugim miejscu w corocznym rankingu Dziennika Gazety Prawnej! Wyprzedziły nas tylko warszawskie Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Tychach (ex aequo). Autorzy rankingu w uzasadnieniu swojej decyzji zwrócili uwagę m.in. na wiek taboru – nasze autobusy mają średnio niespełna 5 lat. Podkreślano też usprawnienie obsługi pasażerskiej oraz działania inwestycyjne i proekologiczne naszej spółki. Weryfikacji podlegały również aspekty techniczne i ekonomiczne.

Wyróżnienie Dziennika Gazety Prawnej to dla naszej spółki dowód na odpowiednio obraną linię rozwoju. Ostatni rok pokazuje, że siła MZK Opole rośnie. Inwestujemy nie tylko w nowe pojazdy, ale także infrastrukturę w zajezdni. 2020 rok był czasem realizacji wielu nowych przedsięwzięć, które były dedykowane pasażerom. Przeprowadzona została cyfryzacja obsługi podróżnych. Wdrożono system biletów elektronicznych, w przestrzeni miasta pojawiły się biletomaty stacjonarne i mobilne, powstał sklep internetowy, wprowadzona została też Dynamiczna Informacja Pasażerska (można tam sprawdzić m.in. gdzie znajduje się najbliższy przystanek, a także kiedy odjedzie z niego autobus). Chcemy też coraz bardziej dbać o środowisko. Już za kilka miesięcy przyjadą do nas pierwsze autobusy elektryczne. Będą one kursować na linii 25. To działania wprowadzone w ramach projektu „Elektromobilne Opole etap 1”. W planach jest też wprowadzenie do eksploatacji kolejnych 9 zeroemisyjnych pojazdów.

W zestawieniu znalazło się kilkadziesiąt spółek krajowych, świadczących usługi przewozowe. Już po raz drugi z rzędu znaleźliśmy się na podium rankingu Strefy Gospodarki GDP. W tamtym roku uplasowaliśmy się na miejscu 3. To kolejne prestiżowe wyróżnienie po otrzymanej w tym roku Opolskiej Nagrodzie Jakości.

Link do artykułu: www.strefa-gospodarki.pl