MZK Opole szuka kierowców

Kierowcy poszukiwani. Miejski Zakład Komunikacyjny rusza z kampanią zachęcającą do podjęcia pracy na stanowisku kierowcy. W autobusach oraz mediach społecznościowych pojawiły się plakaty informujące o wakatach. Wszyscy, którzy chcieliby zasiąść za sterami pojazdów komunikacji miejskiej w Opolu mogą zgłosić się bezpośrednio do spółki.

Braki kadrowe, które zauważamy, miały niedawno wpływ na zmianę rozkładu jazdy. Kilka miesięcy temu zmagaliśmy się z deficytem osób, które mogą prowadzić autobusy, a wpływ na to miała pandemia koronawirusa. Były to zarówno pośrednie, jak i bezpośrednie efekty epidemii. Wielu naszych kierowców znalazło się na zwolnieniach lekarskich spowodowanych chorobami, które, wskutek braku dostępu do lekarzy i możliwości leczenia w czasie pandemii, stały się schorzeniami przewlekłymi.

Nowa kampania promocyjna ma zwrócić uwagę na to, że w spółce można znaleźć stabilne zatrudnienie, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne.

Na stanowisko kierowcy mogą aplikować osoby, które posiadają prawo jazdy kategorii D, a także ci, którzy takich uprawnień nie mają. O pracę mogą starać się również emeryci. Spółka zapewnia pomoc we wdrożeniu do pracy, a także pokrycie kosztów wymaganych szkoleń okresowych. Zatrudnienie w MZK Opole daje również możliwość korzystania z grupowych ubezpieczeń, w tym medycznych, jest także możliwość uzyskania zniżek na przejazdy komunikacją miejską dla pracowników oraz ich rodzin.

Wszyscy chętni mogą zgłosić się bezpośrednio pod numer telefonu 77 40 23 127 oraz wysłać wiadomość pod adres kadry@mzkopole.pl

Translate »