Zapraszamy na Dzień Otwarty Zajezdni

Dzień otwarty

Zwiedzenie bazy, a także przyjrzenie się z bliska najnowszym we flocie autobusom elektrycznym, poznanie tajników pracy dyspozytora i kierowcy, czy też obsługa holownika – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowaliśmy na Dzień Otwarty Zajezdni MZK. W sobotę (17.09) zapraszamy do naszej bazy przy ul. Luboszyckiej. Startujemy o godzinie 12:00. Wszyscy opolanie oraz miłośnicy motoryzacji i komunikacji miejskiej będą mogli usiąść w kabinie kierowcy, zobaczyć z bliska autobus elektryczny, a także zobaczyć codzienne mycie naszych pojazdów. Przygotowaliśmy też niespodziankę dla wszystkich fanów motoryzacji. Przeniesiemy się w czasie i powspominamy dawne przejazdy po Opolu.

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – będą dmuchańce i specjalne animacje. Będzie można sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę w mobilnym miasteczku rowerowym opolskiej Straży Miejskiej, a strażacy ochotnicy opowiedzą o swoich działaniach, zaprezentują swój sprzęt i pokażą jak wygląda gaszenie pożaru.

Mamy też prośbę do odwiedzających. Jeżeli posiadają skasowane bilety jednorazowe – prosimy o zabranie ich ze sobą. Jeden z miłośników komunikacji miejskiej z naszego miasta chce stworzyć najdłuższy ciąg biletów. Chcemy pomóc mu w zbiórce, która ma zakończyć się w przyszłym roku. Obecnie udało się zebrać około 19,5 tysiąca biletów. Wszystkich, którzy również chcą dołożyć swoją cegiełkę, zachęcamy do zabrania biletów na nasz Dzień Otwarty.

Do zajezdni przy ul. Luboszyckiej 19, będzie można dojechać liniami specjalnymi S1 i S2 oraz publiczną linią 21. Trasa linii S1 będzie biegła od przystanku „Witosa-Wygonowa” przez Malinkę, osiedle Armii Krajowej, ulicą Sosnkowskiego przez osiedle Chabrów, aż do zajezdni. Linia S2 swoją trasę zacznie od przystanku „Dambonia-Pętla”. Potem pojedzie przez, centrum miasta, Rondo Konstytucji 3 Maja i potem ulicą Luboszycką aż do zajezdni. Po zakończeniu wydarzenia tymi liniami będzie można wrócić do domu. Dla zmotoryzowanych udostępniony będzie parking od ul. Luboszyckiej.