Szukasz połączenia? Skorzystaj z aplikacji

OnTime

Chcesz szybko dowiedzieć się, kiedy przyjedzie Twój autobus? Skorzystaj z Dynamicznej Informacji Pasażerskiej oraz aplikacji, w których znajdziesz informacje o naszych kursach.

DIP to specjalny program, który pozwala sprawdzić, w jakim miejscu znajduje się autobus, na który czekasz, pozwala znaleźć najbliżej znajdujący się przystanek, a także poznać informacje dotyczące zmian w kursowaniu linii. Aplikacja OnTime (działająca w ramach DIP) można darmowo pobrać na smartfony z systemami Android i iOS.

Kursy poszczególnych linii można sprawdzić również w aplikacjach KiedyPrzyjedzie oraz JakDojade. Są one dostępne darmowo w sklepach internetowych Google i Apple.

Szukając połączenia można skorzystać także z popularnych Map Google. Wystarczy wpisać interesujące nas kierunki destynacji, następnie wybrać transport publiczny, jako środek transportu (ikonka pociągu). Program obliczy najszybszą trasę oraz wskaże linie, z których można skorzystać.

Przypominamy, że każdy autobus MZK Opole jest wyposażony w nadajnik, który pozwala kontrolować jego trasę i czas przejazdu pomiędzy przystankami. Dynamiczna Informacja Pasażerska może być szczególnie przydatna w godzinach szczytu, kiedy na ulicach Opola tworzą się zatory i korki, a godziny odjazdów autobusów z poszczególnych przystanków mogą różnić się od tych, które widnieją na rozkładach.