Przetarg na autobusy elektryczne ogłoszony

Autobus elektryczny o numerze 801

Opole ogłosiło przetarg na dostarczenie 9 autobusów elektrycznych. Pojazdy zostaną przeznaczone na obsługę linii 3 i 11.

Autobusy zostaną zakupione w ramach projektu „Elektromobilne Opole – etap 2”. Podmioty zainteresowane mogą składać oferty do 26 lipca. Następnie zostaną ocenione według trzech kryteriów: techniczno-eksploatacyjnych, warunków gwarancji oraz ceny. Autobusy zostaną dostarczone do Opola w ciągu 300 dni od zawarcia umowy ze zwycięzcą przetargu.

Wymogami są dostarczenie 9 dwunastometrowych autobusów klasy MAXI. Pojazdy mają być niskopodłogowe, o długości maksymalnej około 12 metrów i szerokości maksymalnie 2,55 m. Ich całkowita wysokość, z uwzględnieniem urządzeń zamontowanych na dachu, nie może przekroczyć 3,4 m. Każdy z autobusów na swoim pokładzie ma zmieścić minimalnie 80 osób. Projekt zakłada także dostarczenie czterech ładowarek plug-in, które zostaną zamontowane w zajezdni, oraz odwróconego pantografu, który będzie znajdował się na pętli Pużaka. Autobusy na jednym cyklu ładowania mają przejechać minimum 150 kilometrów.

Koszt tej inwestycji to prawie 34 miliony złotych, z czego 20 milionów pochodzi z dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach Programu Zielony transport Publiczny.