MZK Opole jednym z najlepszych przewoźników w kraju

MZK Opole

Miejski Zakład Komunikacyjny uplasował się na drugim miejscu corocznego rankingu przewoźników Strefy Gospodarki Dziennika Gazety Prawnej. Spółka obroniła pozycję sprzed roku. Na pierwszym miejscu ex aequo znalazły się Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach. Podium zamykają Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu i Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej.

Twórcy rankingu zaznaczają, że MZK Opole to spółka z dużym potencjałem, realizująca założenia ekologicznego przewoźnika. Kapituła Rankingowa w uzasadnieniu przyznania 2. miejsca zwróciła też uwagę na młody wiek taboru, wprowadzanie nowoczesnych zeroemisyjnych autobusów, a także na bardzo dobrze układającą się współpracę z Gminą Opole. Weryfikacji podlegały też aspekty ekonomiczne i techniczne.

Pozycja wicelidera to dla nas dowód na to, że obrana przez nas linia rozwoju jest odpowiednia. Ostatni rok był dla naszej spółki przełomowy. Na ulice wyjechały pierwsze autobusy elektryczne, podpisaliśmy też umowę na dostarczenie kolejnych tego typu pojazdów.

Jest to przede wszystkim zasługa pracy zespołowej. Dzięki współpracy z Miastem Opole działamy na rzecz podwyższania komfortu podróży w mieście i poza jego granicami. Kooperacja pozwala nam także sięgać po niemałe środki zewnętrzne. Dzięki temu możemy wprowadzać ultranowoczesne rozwiązania, które pozwalają nam podnosić jakość przewozów. Nasza flota jest jedną z najmłodszych w kraju, a wiek pojazdów to nieco ponad 5 lat. W tym roku tabor powiększył się o 5 autobusów elektrycznych. Kilka dni temu zawarliśmy umowę na dostawę 8 sztuk autobusów elektrycznych. Nowe wyzwania i potrzeby, jakie są przed nami stawiane pozwalają nam na ciągły rozwój i jednocześnie dbałość o podwyższanie standardów przewozów.

MZK Opole na podium plebiscytu znalazł się po raz trzeci. W 2020 roku uplasowaliśmy się na trzecim, w zeszłym roku na drugim miejscu.

Link do artykułu: www.strefa-gospodarki.pl

MZK Opole dyplom