Korekty kursów – od 4 maja modyfikacje na wybranych liniach

Autobus linii 17

W odpowiedzi na wnioski pasażerów 4 maja wprowadzone zostaną modyfikacje w kursowaniu niektórych linii Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

Linia 13 – dodatkowy wjazd na ulicę Północną.

W dni robocze kurs rozpoczynający się o godzinie 4:52 z przystanku „Witosa Wygonowa – Sławice” będzie dodatkowo obsługiwał przystanki „Północna I pętla” i „Północna II pętla”.

Linia 14 – zmiana godziny odjazdu pierwszego kursu z Maliny.

Kurs rozpoczynający się w dni robocze o godzinie 5:04 z przystanku „Malina-Pętla” w kierunku ulicy Wschodniej zostanie przesunięty na godz. 5:00. Korzystającym z przejazdu ma to umożliwić przesiadkę na linię 8 na przystanku „Reymonta”.

Linia 15 – optymalizacja kursów

W dni robocze do Winowa pojedzie autobus rozpoczynający kurs o godz. 8:06 z przystanku „Witosa-Wygonowa” (zamiast kursu z godz. 7:57, który zostanie zawieszony).

Linia 16 – zmiana godzin odjazdu

Kurs rozpoczynający się w dni robocze o godzinie 21:35 z pętli w Wawelnie do przystanku „Aleja Przyjaźni-Pętla” zostanie przesunięty na godz. 21:30. Ma to zapewnić pasażerom przesiadkę na przystanku „Dambonia” na linię 17, jadącą w stronę centrum miasta.

Linia 10 – zmiana godzin odjazdów

W soboty kurs rozpoczynający się o godzinie 22:17 z przystanku „Brzezie Elektrownia” w kierunku Alei Witosa zostanie przesunięty na godzinę 22:14, a w niedziele z 22:16 na 22:10. Zmiany umożliwią pasażerom przesiadkę na ulicy Książąt Opolskich na linię 12 w kierunku Dambonia.