Jak rozpoznać fałszywy dokument? Za nami szkolenie dla kontrolerów

Jak rozpoznać podrobiony dokument? Jak reagować, gdy ktoś posługuje się fałszywą legitymacją? Kontrolerzy MZK szkolili się z policją.

Kontrolerzy biletowi Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego wzięli udział w szkoleniu, w czasie którego dowiedzieli się jak odróżnić fałszywy dokument od prawdziwego, jak reagować w sytuacji, gdy istnieje podejrzenie posługiwania się przez kogoś fałszywkami, a także w jakich sytuacjach może dochodzić do próby posługiwania się nieprawdziwymi danymi. Prelekcje przygotowali dla nas eksperci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Funkcjonariusze zwrócili uwagę jak weryfikować autentyczność dokumentów takich jak legitymacje szkolne, studenckie, dowody tożsamości etc.

Wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa to jeden z głównych celów takich szkoleń. Dzięki temu nasi kontrolerzy w sposób efektywny i skuteczny mogą wykonywać swoją pracę.