Gościliśmy małych pasażerów

Uczniowie na zajezdni

5 maja siedzibę Spółki odwiedziły dzieci z pierwszej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu. Mali pasażerowie odbyli podróż po zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, podczas której mieli okazję poznać sekrety pracy nie tylko kierowców.

Przygoda rozpoczęła się od skasowania okazjonalnych biletów w autobusie, którym pierwszaki dotarły do naszej zajezdni. Następnie prowadziła przez zasady bezpiecznego korzystania ze środków przewozowych oraz właściwego zachowania się zarówno przed, po jak i podczas podróży autobusem. Uczniowie poznali zasady kontroli biletowej i zgłębili tajniki obsługi biletomatu mobilnego. Zapoznali się z monitoringiem i systemem zarządzania flotą na dyspozytorni, zobaczyli z bliska ogromny silnik i system napędowy, a nawet pomogli przy wymianie koła w autobusie. Na koniec przeszli kanałem technicznym bezpośrednio pod pojazdem i przejechali przez myjnię.

Zasiadając na prawdziwie kosmicznym fotelu nasi mali goście mogli poczuć się jak kierowca autobusu, a obsługując pilota jak operator holownika.