zdjęcie śmiejących się dzieci (projekt własny pracowników MZK wzór zastrzeżony, podlega prawom autorskim , kopiowanie i używanie wymaga udzielenia zgody

Dzieci uczęszczające do kl I i II Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Opolu wraz z opiekunkami w dniu 21.09.2016 r., w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności, miały okazję zwiedzić naszą zajezdnię i zajrzeć tam, gdzie na co dzień mają dostęp tylko pracownicy Spółki.

Od pierwszych chwil, praktycznie już od przekroczenia progu autobusu mali uczniowie byli bardzo przejęci i wszystkiego ciekawi, dlatego też spotkanie z panem dyspozytorem w Centrum dyspozycji i nadzoru ruchu wypełnione było nie tylko przekazywaną przez niego wiedzą, ale również mnóstwem zadawanych, często zaskakujących, pytań. A to był dopiero początek wycieczki.

Dzieciaki miały okazję nie tylko dowiedzieć się, jak bezpiecznie korzystać z komunikacji miejskiej, jakie bilety wybrać z bogatego wachlarza oferowanego przez Spółkę, jakie dokumenty uprawniają do zniżek i bezpłatnych przejazdów, ale również spotkały się z paniami kontrolerkami, które m. in. przeprowadziły kontrolę biletową, a ochotnikom wypisały mandaty.

Ogromne zainteresowanie wzbudziła również wizyta w warsztacie i spotkanie z panem mechanikiem. To, co kryje się pod maską wielkiego autobusu dla niejednego malucha było dużym zaskoczeniem. Niezliczona ilość kabli, cały gąszcz połączeń i pokładowe komputery wywołały lawinę pytań, a uruchomiony po chwili silnik, po prostu zaparł dzieciakom dech w piersiach.

Podobnie było w naszej Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, gdzie pan diagnosta zaprezentował specjalistyczne urządzenia pomiarowe i razem z uczniami wykonał kilka różnych pomiarów. Niesamowite wrażenie wzbudziło przejście dzieci przez kanał i możliwość obejrzenia podwozia autobusu. Tu również posypały się pytania.

Jednak największe emocje u naszych małych gości wywołał przejazd autobusem przez zakładową myjnię, gdzie achom i ochom nie było końca. Cały pojazd rozbrzmiewał radosnymi głosami dzieci. Ich zafascynowane oczy pilnie śledziły każdy ruch wykonywany przez pracowników Spółki i z zainteresowaniem obserwowały przesuwające się szczotki. Stwierdzenie, które na koniec padło z ust małego chłopca: „To jest najlepsza wycieczka pod Słońcem” było najmilszym ukoronowaniem pracy całego zespołu.

Translate »