„Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu” 16 – 22 września 2017 roku

Zdjęcie

Spółka od kilku lat przeprowadza wśród swoich najmłodszych, potencjalnych klientów prelekcję na temat zasad bezpiecznego korzystania ze środków przewozowych i właściwego zachowania się podczas podróży. Wcześniej spotkaliśmy się z uczniami pierwszych i drugich klas kilku opolskich szkół podstawowych, a w tym roku gościmy u niezwykle ciekawych świata przedszkolaków.

W poniedziałek i wtorek (18, 19 września) byliśmy z wizytą w Przedszkolu Publicznym nr 55 przy ul. Szarych Szeregów 2. Do tej pory mieliśmy przyjemność podzielić się wiedzą o ekologicznym transporcie z czterema kilkudziesięcioosobowymi grupami dzieci. Mali słuchacze z ogromnym zainteresowaniem przyjmowali przekazywane im informacje, zasypując nas niejednokrotnie niezwykle zaskakującymi pytaniami. Ogromną frajdę sprawiła dzieciom obecność pary kontrolerów biletowych i o dziwo wystawianie przez nich tzw. mandatów. Tym razem były to druki na niby – ze smutnymi buźkami, ale dzieci doskonale już wiedzą, co robić, by prawdziwego wezwania nie otrzymać w przyszłości. Żaden przedszkolak nie chce być gapciem, ani tym bardziej dorosłym GAPOWICZEM.

Przed nami jeszcze spotkanie z dwiema grupami dzieci w PP nr 55 (środa 20 września), a następnie z kolejnymi dwiema z Przedszkola Publicznego nr 20 przy ul. Grudzickiej 48 (w czwartek i piątek, 21 i 22 września). Już nie możemy się doczekać!

Translate »